IdeCAD Nedir?

Mimari, betonarme ve çelik olarak üçü bir arada kurulan ideCad programı genellikle mimarlar ve mühendisler tarafından tercih edilen üstün iki boyutlu çizim özelliğine sahip aynı zamanda otomatik olarak 3 boyutlu çizim yapma özelliği bulunan bir programdır. Mimari, betonarme ve çelik & betonarme şeklinde üç ayrı programı bulunmaktadır. Bu sayede mimari, statik ve çelik projelerinin çözümünde ortak bir data üzerinde çalışılır. Otomatik kesit ve görüşler, metraj maliyet raporları, peyzaj tasarımı, dekorasyon gibi tasarımdan sunuma kadar olan her detaya ideCad sayesinde rahatlıkla ulaşabiliriz. ideCad bizlere dış cephe tasarlama imkanı da sunuyor. Bünyesinde bulundurduğu hazır objeler ile mutfak, banyo, balkon, WC, salon, merdiven, korkuluk vb. alanları tasarlayabiliriz. Arayüz kişisel isteğe bağlı olarak değiştirilebilir. Lisanslı ve ücretli olan ideCad programının demo versiyonları da mevcuttur.

IdeCAD Mimari

Mimarlar tarafından da kullanılan ideCad programının mimari versiyonu tüm mimari gereksinimleri karşılayacak bir programdır. Üstün iki boyutlu çizim özelliği olması mimari detay paftalarının rahatlıkla çizilmesine ve tasarlanmasına olanak sağlar. ideCad mimari ile yığma, betonarme, çelik, çok katlı, stadyum, kanopi gibi yapılar çizilip modellendirilebilir.

IdeCAD Betonarme

Betonarme sistemli yapılar için çizim, tasarım ve analiz için geliştirilen ideCad betonarme ile rijit hesapları yapılabilir, deprem yönetmeliklerine uygun projeler çizilebilir. Döşemeler, perdeler, temeller, kolonlar ve kirişler aynı sistem içerisinde tasarlanarak analiz edilebilir. Sayamadığımız birçok özelliği ile ideCad betonarme inşaat mühendislerinin tasarımdan sunuma kadar olan süreç içerisinde kolaylıkla proje çizimi yapmasını amaçlamış ve başarılmıştır.

IdeCAD Betonarme & Çelik

Çelik ve betonarme karma yapıların analiz, tasarım ve çiziminin rahat ve basit bir şekilde çizilmesi, gerekli olan hesapların yapılmasının yanında deprem yönetmeliğine uygun olarak projelendirilmesi için geliştirilmiştir. Dayanım kontrolleri baz alınarak yapılan çelik projeleri, yönetmelik şartlarını kapsayan rapor oluşturulur. Makaslar, birleşimler, hol ve iş iskelesi gibi çelik elemanları rahatlıkla tasarlanabilir.

IdeCAD İndirme

Buraya tıklayarak ideCad sahibi olabilirsiniz. Aynı linkten demo versiyonu, hazır objeleri ve örnek projeler indirebilirsiniz.